informajce o klinicezakres uslugporadyposiady goralskiepublikacje dr orawcafundacjesekcja sportowagalerianowoscikontakt

English VersionWersja Polska

Klub sportowy bronekXXI Polonijne Mistrzostwa Lekarzy w Narciarstwie Alpejskim KS „Bronek”

W niedzielę 19 lutego 2012 r. na stoku Wilmot Mt. w stanie Wisconsin zostały rozegrane XXI Polonijne Mistrzostwa Lekarzy w Narciarstwie Alpejskim. Zawodom dopisała słoneczna, wspaniała pogoda oraz wyśmienite warunki śniegowe. Honorowy patronat nad Mistrzostwami sprawował Konsulat RP w Chicago z Konsulem Generalnym Zygmuntem Matynią na czele. Imprezę zorganizował honorowy prezes Związku Lekarzy Polskich w Chicago dr Bronisław Orawiec.

Trasę przygotowała szkoła narciarska z Wilmot Mt., a bramki do slalomu giganta ustawił Eddy Lee. Otwarcia zawodów dokonali świetni zawodnicy z ligii narciarskiej Wilmot Masters: Krzysztof Staszel, Radek Dzierżawski, Eddy Lee oraz Pete Hill. Na doskonale przygotowanej trasie slalomu giganta pierwsze wystartowały dzieci rodzin lekarskich, a następnie grupy pań i panów. Wśród dzieci I miejsce zajęła Antonina Piergies, a II – Julia Wykrętowicz. W grupie pań zwyciężyła Irena Gula, II lokatę zdobyła Halina Anioł, a III miejsce zajęła Jolanta Kloc.

W kategorii starszej panów triumfował Bronisław Orawiec, II lokatę zajął Antoni Piergies, a III pozycję zdobył Henryk Roztoczyński. W grupie młodszej panów zwyciężył Juliusz Pawłowski, który również uzyskał najlepszy czas dnia oraz łączny czas dwóch przejazdów. W ostatnich latach najszybszymi narciarzami wśród lekarzy byli: B. Orawiec (2002-2004, 2006, 2008-2011), S. Marecik (2005) oraz J. Pawłowski (2007).
W konkurencji rodzin lekarskich (2 osoby, w tym 1 lekarz) zwyciężyła rodzina Pawłowskich – Juliusz z ojcem Julianem, którzy otrzymali okazały Puchar Przechodni Orawca na rok. Na II miejscu uplasowała się rodzina Piergiesów – Antoni z córką Antoniną, a na III pozycji – Irena Gula z córką Julią. Najmłodszą uczestniczką Mistrzostw była 5-letnia Julia Wykrętowicz, a najstarszym 81-letni Julian Pawłowski.

Należy wspomnieć, że najlepszą sportsmenką wśród pań w roku 2011 po raz czwarty została dr Jolanta Kloc, a wśród panów po raz dziewiętnasty – dr Bronisław Orawiec. Puchary dla sportowców roku zostały zgodnie z wieloletnią tradycją Klubu uroczyście wręczone na 62. Balu Lekarzy, który odbył się w Hotelu Ritz Carlton 28 stycznia 2012 r. Sponsorem pięknych pucharów dla Sportowców Roku był po raz drugi Konsulat Generalny RP w Chicago.

Bezpośrednio po zawodach odbyło się uroczyste zakończenie Mistrzostw. Prowadzący imprezę, dr Orawiec powitał wszystkich zawodników, rodziny i sympatyków Klubu, a także prezesa ZLP dr. Józefa Mazurka, byłą wiceprezes dr. Halinę Anioł, sekretarza Klubu „Tatry” Magdalenę Chowaniec, byłego prezesa Polsko-Amerykańskiej Izby Gospodarczej Stanisława Skoczenia oraz przedstawicieli szkółki narciarskiej w Wilmot Mt. z dyrektorem szkółki Garym Leidlerem.

Dr B. Orawiec gorąco podziękował Konsulatowi RP za wieloletni patronat nad zawodami oraz za sponsorowanie pucharów dla Sportowców Roku. Złożył gratulacje zwycięzcom i życzenia wszystkim uczestnikom Mistrzostw. Podziękował osobom, które pomagały w sprawnym przeprowadzeniu zawodów: Panu Januszowi Kotelonowi z Klubu „Tatry” (obsługa komputerowa), Paniom Elżbiecie Dąbrowie oraz Jolancie Jaworskiej z kliniki dra Orawca,  (zapisy), zawodnikom Klubu „Tatry” oraz szkółce narciarskiej w Wilmot Mt. z Panami: Garym Leidlerem, Evanem Blossonem, Scottem Larsonem oraz Eddie Lee (przygotowanie trasy, tyczek i czasomierzy), dr. Wojciechowi Łysińskiemu (zdjęcia), a także stacji Polvision, Dziennikowi Związkowemu i Tygodnikowi Podhalańskiemu za patronat medialny.
 B. Orawiec przekazał ostatnio wydane książki swojego autorstwa pt: Góralskie Posiady Doktora Orawca, tom III; Związek Lekarzy Polskich w Chicago w latach 2005-2009; XV-lecie Klubu Sportowego „Bronek” ZLP oraz medale pamiątkowe XXI Mistrzostw szkółce narciarskiej w Wilmot Mt., Klubowi „Tatry”, Polsko-Amerykańskiej Izbie Gospodarczej oraz fotografowi dr. Wojciechowi Łysińskiemu. W czasie zakończenia głos zabrali: dr Józef Mazurek, dr Halina Anioł, Julian Pawłowski oraz Stanisław Skoczeń.

Okazałe trofea w postaci pucharów i medali najlepszym zawodnikom w poszczególnych grupach oraz Puchary Przechodnie Klubu Sportowego “Bronek” Związku Lekarzy Polskich w Chicago wręczył organizator wspólnie z dr. Haliną Anioł oraz dr. Józefem Mazurkiem.

B.  Orawiec

Zdjęcia:

photo
1.    XXI Polonijne Mistrzostwa Lekarzy w Narciarstwie Alpejskim. Zawodnicy Klubu
       Sportowego „Bronek” oraz Klubu Narciarskiego „Tatry”. Wilmot Mt., 2012.

photo
2.   Grupa uczestników Mistrzostw przed startem.

photo
3.   Zapisy na zawody prowadziły Jolanta Jaworska (z lewej) i Elżbieta Dąbrowa.

photo
4.   Zakończenie. Grupa starsza panów z trofeami. Od lewej: Józef Mazurek (IV), Antoni
      Piergies (II), Bronisław Orawiec (I), Wojciech Łysiński (V).

photo
5.   Zwycięskie rodziny w towarzystwie prezesa ZLP i organizatora. Od lewej: Józef
Mazurek (prezes ZLP), Irena Gula i Julia Wykrętowicz (III), Antonina i Antoni
Piergies (II), Julian i Juliusz Pawłowski (I), Bronisław Orawiec (organizator Mistrzostw).

photo
6.   Podczas zakończenia. Od lewej: zwycięzczyni wśród pań Irena Gula, najmłodsza
uczestniczka Mistrzostw Julia Wykrętowicz, najstarszy uczestnik Julian Pawłowski z wręczonymi publikacjami przez B. Orawca.

photo
7.   Najlepsi Sportowcy wśród Lekarzy Polonijnych (narty-tenis 2011) Jolanta Kloc i
 Bronisław Orawiec w towarzystwie prezesa ZLP Józefa Mazurka (z lewej).

photo
8.   Organizator 74. imprez sportowych B. Orawiec z myślą o kolejnych zawodach, tj.
      XVI Światowych Mistrzostwach Lekarzy Polonijnych w Narciarstwie Alpejskim,
       które odbędą się w Alpach austriackich w marcu 2012.

photo
9.   Dr Bronisław Orawiec z red. Elżbietą Sawczuk podczas relacji z Mistrzostw i
wywiadu dla stacji Polvision. 22 lutego 2012.